Sınav ve Belgelendirme

Odaklı Grup, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Amacımız; yetkilendirildiğimiz ulusal yeterliliklerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği’ne ve “TS EN ISO/IEC 17024” Uygunluk değerlendirmesi Personel Belgelendiren Kuruluşlar İçin Genel Şartlara uygun olarak bağımsız, tarafsız, adil ve güvenilir şekilde sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaktır.

Genel merkezi Ümraniye/İSTANBUL’da bulunan Odaklı Grup, sınav ve belgelendirme faaliyetlerini Türkiye’nin her yerinde sürdürmeyi planlamaktadır.

Sınavlar, Kayseri’de bulunan Odaklı Grup’a ait olan yer altı sınav merkezlerinde veya talebe göre; maden ocaklarında veya şantiyelerde, uygun sınav yeri şartlarının sağlanması durumunda yapılabilecektir.

Odaklı Grup, maden sektöründe 4 ulusal yeterliliğin sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmektedir,  bu yeterliliklerin 3’ü “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğu bulunan ulusal yeterlilikler arasındadır.

Başvuru yapmak için tıklayınız

*Mekanizasyon İşçisi (Maden) Seviye 4

*Yeraltı Hazırlık İşçisi Seviye 3

*Yeraltı Hazırlık İşçisi Seviye 4

Yeraltı Üretim İşçisi Seviye 4

Not: * Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu bulunan ulusal yeterlilikler